...O NÁS...

Športový klub sme založili, ako bývalí, aj súčasní aktívni športovci, tréneri, pedagógovia s jedným hlavným cieľom - poskytnúť športovú aktivitu všetkým, ktorí o ňu majú záujem a presvedčiť tých, ktorí záujem nemajú, aby sa k nám pridali. Klub sa venuje 2 hlavným športom, a to stolnému tenisu a modernému tancu, v štýloch jazz, contemporary, show dance v kombinácii s tanečnou a športovou prípravou, všeobecnou pohybovou prípravou, základmi gymnastiky a ľahkou akrobaciou.

Spoznajte náš tím

V našom klube je široká členská základňa, pričom Tanečné štúdio Fortis Dance má na starosti ako hlavná trénerka Zuzana Švrčinová, stolný tenis majú pod palcom David Švrčina, Richard Prügler a Martin Ezechiáš.

Ing. Zuzana Švrčinová

Zuzka sa venuje tancu už viac ako 25 rokov. Začínala vo svojom rodnom meste, v Michalovciach, na ZUŠ a tanečnej skupine Amélia. Popri skončenom tanečnom odbore má ukončený aj hudobný odbor - klavír. Po presťahovaní do Bratislavy, sa začala tanečne, aj choreograficky realizovať v Tanečnom súbore Badula. Následne začala pôsobiť v jednom z najlepších slovenských tanečných klubov v štýloch show dance, balet, jazz, moderna a contemporary -  TS Halo Halo, ktorý je členom SZTŠ. Tu pôsobila viac ako 10 rokov ako choreograf a tréner, hlavne detskej vekovej kategórie, pričom na svojom konte má obrovské množstvo choreografií s úspechmi na slovenskej, aj medzinárodnej scéne. Medzi najväčšie trénerské úspechy patria choreografie s titulmi majstrov Slovenska, Európy, ale aj titul majstra sveta v sólach, v disciplínach medzinárodnej tanečnej organizácie IDO, hlavne v štýloch show dance, jazz dance a modern. Má licenciu tanečného trénera 1. stupňa a stále pokračuje vo vzdelávaní. Jej hlavným cieľom je naďalej sa venovať tancu, pretože láska k tancu trvá večne :)

Ing. David Švrčina

Stolnému tenisu sa profesionálne venuje už viac ako 25 rokov. Ako hráč začínal v Dolnom Kubíne. Následne prestúpil do extraligového klubu ŠKST Ružomberok. Po strednej škole sa rozhodol študovať v Bratislave, kde hrával v Ivanke pri Dunaji. V tomto období sa začal venovať aj trénerskej činnosti, má ukončené vzdelanie trénera stolného tenisu 2. kvalifikačného stupňa, ale vo vzdelávaní pokračuje aj v súčasnosti. Ako tréner pôsobil v Ivanke pri Dunaji, následne v klube STK Devínska Nová Ves, kde trénoval dorastencov, ktorí nastupovali v slovenskej extralige a družstvo mužov, ktoré hrávalo 1. ligu. Je niekoľkonásobným víťazom a medailistom z rôznych súťaží, či už celoslovenských, regionálnych ale aj medzinárodných. Stále je aktívnym hráčom, momentálne 3.ligy. Spoločne s manželkou Zuzkou, dobrým kamarátom Richardom Prüglerom sa rozhodli využiť svoje dlhoročné skúsenosti a založili OZ ŠK Fortis TAM, aby mohli svoje športové vedomosti ponúknuť širokej verejnosti. 

Mgr. Richard Prügler

Stolnému tenisu sa profesionálne venuje už viac ako 25 rokov. Ako hráč hrával najvyššie slovenské súťaže, a to v kategórii kadetov, dorastencov, aj mužov. Pravidelne sa zúčastňoval medzinárodných satelitných turnajov, kde dosahoval výborné výsledky, či už v súťaži družstiev, ale aj jednotlivcov. Ako hráč prešiel viacerými klubmi, a to najmä Ivanka pri Dunaji, TTC Rovinka. Je niekoľkonásobným účastníkom Majstrovstiev Slovenskej republiky vo všetkých vekových kategóriách. Trénerskej, aj rozhodcovskej činnosti sa venuje už niekoľko rokov, stále je aktívnym hráčom 3.ligy. Bol asistentom hlavného trénera v Ivanke pri Dunaji, kde dosahovali výborné výsledky, či už v kategórii jednotlivcov, ale aj družstiev a patrili medzi najlepšie kluby na Slovensku. V klube sa chce venovať hlavne organizačnej a pomocnej trénerskej činnosti a využiť tak svoje organizačné schopnosti naplno.

Martin Ezechiáš

Martin sa stolnému tenisu venuje približne 20 rokov. Ako hráč hrával najvyššie slovenské mládežnícke súťaže, hlavne v kategóriách starších žiakov a dorastencov. Taktiež sa pravidelne zúčastňoval medzinárodných satelitných turnajov, v súťaži družstiev, ale aj jednotlivcov. Ako aktívny hráč pôsobil vo viacerých kluboch, najmä v ŠKST Karlova Ves, TJ Trnávka Bratislava, následne Mostex Rača, kde hrával aj dorasteneckú extraligu. Je účastníkom Majstrovstiev Slovenskej republiky v mládežníckych vekových kategóriách. Momentálne je stále aktívnym hráčom v našom klube, pôsobí v B a C družstve mužov. V klube sa okrem aktívnej hráčskej činnosti venuje s Davidom Švrčinom výchove mladých stolných tenistov a majú spoločne na starosť kompletný tréningový proces detí. Okrem stolného tenisu sa zaujíma ešte o cestnú a horskú cyklistiku a baví ho hra na klavír :)